Zespół

Maria Moneta Malewska
lek. med. terapeuta

Rozwojem osobistym zajmuje się od wielu lat. Jest terapeutką, trenerką, mentorem. Swoje ogromne doświadczenie zadowowe i życiowe wykorzystuje w pracy z Klientami. Pracuje zarówno z dorosłymi, jak i z młodzieżą. Prowadzi terapię indywidualną, terapię par i rodzin. Największą satysfakcję sprawia jej budowanie przez Klientów wiary we własne możliwości i odnajdywanie wewnętrznej siły. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w pomocy ludziom.
W pracy wykorzystuje założenia terapii integracyjnej, dopasowując techniki i sposób komunikacji do potrzeb Klienta. Dba zarówno o poprawę dobrostanu psychicznego, jak i fizycznego.
Doceniając jej głęboką wiedzę na temat problemów młodzieży, wydawnictwo WSiP zgłosiło się z propozycją napisania książek skierowanych do młodych ludzi i scenariuszy lekcji. Są to: "Jak radzić sobie ze stresem w szkole i w domu", "Ona i on, czyli radość bycia razem", "Jak zdobyć przyjaciół". Jest także autorką popularnych książek: "Narkotyki w szkole i w domu", "Dla siebie i dla innych","Zamiatając skały, czesząc mech", oraz współautorką książek: "Być tutaj", "Nie, które buduje", "Narkotyki - inni biorą, ty nie musisz". Od lat zapraszana do wielu stacji radiowych i telewizyjnych w roli eksperta.
Została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w zapobieganiu narkomanii.
 




Joanna Wrześniowska jest psychologiem klinicznym i trenerką. Specjalizuje się we wspieraniu w wychodzeniu z depresji, różnego rodzaju lęków, w tym ataków paniki, traum oraz tremy i blokad. Przeprowadza przez życiowe zakręty i kryzysy. 

Pracuje w oparciu o założenia Terapii poprzez Akceptację i Zaangażowanie (ACT), stosuje techniki behawioralne i relaksacyjne. Należy do Association for Contextual Behavioral Science i Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Behawioralnej. Pracuje w języku polskim i angielskim.

Uczestniczyła w jedynym swego rodzaju warsztacie prowadzonym przez Kellego Wilsona, współtwórcę Terapii ACT.

Jest certyfikowanym terapeutą pierwszego stopnia EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing - Terapia Odwrażliwiania za Pomocą Ruchu Gałek Ocznych).Terapia ta jest najskuteczniejsza w pracy nad różnego rodzaju traumami, od doświadczeń wykorzystywania, przez wypadki, katastrofy, po trudne wydarzenia dnia codziennego takie jak kłótnie z partnerem czy rodzicami, nieporozumienia w pracy, remony, uciążliwi sąsiedzi itd.

Bardzo ważne jest dla niej odbudowywanie pełnej równowagi, zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Wspiera więc Klientów we wprowadzaniu i utrzymywaniu zdrowego trybu życia. Na bieżąco studiuje badania dotyczące wpływu odżywiania na zdrowie.

Jest autorką i współautorką książek: "Narkotyki w szkole i w domu", "Nie, które buduje", "Narkotyki - inni biorą, ty nie musisz", "Narkotyki, nie dziękuję".

Była jedyną prelegentką z Polski podczas VIII Międzynarodowej Konferencji na temat AIDS, poruszającą kwestie profilaktyki wśród młodzieży oraz współzałożycielką Młodzieżowej Grupy przeciwko AIDS pod auspicjami przewodniczącego WHO.

Pod koniec stycznia 2013 zaczęła pisać blog psychologiczny, który można znaleźć pod adresem wrzesniowska.pl








Dołącz do nas